TYT

TYT Netleri Nasıl Artar TYT Net Arttırma Yöntemleri

TYT Netleri Nasıl Artar

TYT Net arttırma sınav döneminde hazırlık yapan öğrencilerin belki en büyük hayalidir. Sürekli olarak girilen denemelerde netler sabit kaldıkça moraller bozulmaya başlamaktadır. Bunun birçok farklı sebebi olabilir. Yine de her şeyi düzgün yapsanız bile bir dönem stres neden netlerde bir dalgalanma çok normal sayılabilir. Hatta bir dönem düşüş bile yaşanabilmektedir. Bunlar sınav yaklaştıkça olabilecek şeylerden bazılarıdır. Çok fazla panik ve stres yapmamak gerekmektedir zira en önemli olan şey sınavda maksimum neti yapmak olacaktır. Tabi bazen de bunun tek sebebi dikkatsizlikte olabilmektedir. Dolayısıyla olabildiğince çok dikkatli olmak bu sorunu birazda olsa azaltacaktır. TYT net arttırmaktan çok boşu boşuna netlerin düşmesinden sakınmak için birkaç yöntem mevcuttur. Bu yöntemler YKS, TYT, KPSS, DGS, ALES, LGS ayırt etmeksizin işinize yarayabilir.

 

TYT Net Arttırma

Bazen bilmenize rağmen bazı soruları yanlış yapmak olasıdır. Bu size biraz pahalıya mal olur ve bilmediğiniz konulardan çok daha sinir bozucu olabilir. Bu sebeple öncelikli olarak bunlara dikkat etmek en önemli noktalardan biridir. Kesin olarak bildiğiniz ve emin olduğunuz sorular tekrardan ve dikkatlice yavaş yavaş okumanız sizin kesinlikle yararınıza olacaktır. Kaçırdığınız veya anlamadığınız şeyleri böylelikle minimuma indirgeyecektir.

Gerçekten de bu net kayıpları en çok da kesin emin olduğunuz sorulardan gelmektedir. Bu nedenle ilk aklınıza gelen şıkkı işaretlemekten mutlaka kaçınmanız kesinlikle yararınıza olacaktır. Net kaybetmemek için de çalışmaya başlarken YKS sınavlarında nelerden en çok soru çıktığını bilmeniz sizin yararınıza olabilir. Bu sayede sınava kısa bir süre kala nelere çalışarak netlerinizi böyle maksimum seviyeye çıkarmayı bilebilirsiniz.

Soruları çözerken hızlı olmaktan olabildiğince çok kaçının. Hızlı çözülen sorular her zaman olmasa da genel olarak çok daha fazla hata yapılan sorular olarak karşımıza çıkar. Anlayamadığınız soruları boş bırakmaktan kesinlikle çekinmeyin işaretlediğiniz takdirde o soru belki sizin bir netinizi götüren bir soru olacaktır. Fakat soru hakkında biraz bilginiz varsa şıklardan eleyerek bir tahminde bulunabilirsin. Bu sayede de netlerinizi kaybetmemek mümkündür.

En önemli şey sorunun içeriğini anlayabilmekten geçer. Bu nedenle kendi fikrinizle değil soruda istenenle hareket etmelisiniz. Özellikle yorum isteyen sorularda bu gibi hatalar ile fazlaca karşılaşılabiliyor. Metne göre hangisi doğrudur deniliyorsa şıklarda doğru olanı değil yazılan metne göre doğru olanı aramak önemlidir. Belki çok doğru bir ifade olabilir ama metin ile hiçbir alakası da olmayabilir. Bu gibi durumlarda kesinlikle metnin istediği cevabı vermek önemlidir.

 

Netlerimi Nasıl Yükseltebilirim?

Önce temel konular çalışılmalı ve derslerin temelleri atılmalı daha sonrasında ise en önemlisi yani çok soru çıkan konular çalışılmaya özen gösterilmelidir. Bu şekilde hızlı net artışı sağlamak mümkün olabilir.

 

Deneme ile NET Arttırmak

Sınav döneminde soru tarzlarının farklılığı da çok büyük bir önem arz etmektedir. Dolayısıyla ne kadar farklı soru tarzı görmek o kadar iyi bir sonuç almanıza yardımcı olacaktır. Bunu da farklı yayınevlerinin çıkan kitaplarından yararlanarak TYT net arttırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı